تبلیغات
دانشجویان محیط زیست گرگان - گرگ های فرانسه
دانشجویان محیط زیست گرگان

!یادمان باشد!! محیط زیست میراث گذشتگان نیست، آن را از آیندگان به امانت گرفته ایم

گرگ ها در فرانسه

هزاران سال است گرگ ها نماد ترس و تنفر هستند. گرگ ها در همه جای دنیا متحمل آزار و اذیت زیادی شده اند. متاسفانه در سال 1927 گرگ در فرانسه منقرض شد. در حال حاضر با افزایش درک عمومی از محیط زیست گرگ بازگردانده شد.
در طی بیست سال اخیر جمعیت آن در کوهستان های آلپ رو به افزایش بوده است به ویژه در پارک ملی Mercantour که مرز مشترک با ایتالیا دارد. این مسئله بین طرفداران محیط ریست و دامداران اختلاف ایجاد کرده است.
جمعیت گرگ ها در پارک ملی Mercantourدر حدود بیست قلاده تخمین زده شده که شامل یک گله اصلی 8 قلاده ای است.

برخلاف تصور عموم گرگ ها به انسان حمله نمی کنند و معمولا گوشه گیر بوده از برخورد با انسان خودداری می کنند. احتمال حمله گرگ به انسان بسیار کم است می توان گفت خطر برخورد صاعقه با شما از خطر حمله گرگ بیشتر است.
گرگ خاکستری نیای سگ اهلی است و با روباه و شغال و کایوت در یک تیره قرار می گیرد. گرگ ها حیواناتی اجتماعی هستند که در گروه های خانوادگی یا گله زندگی می کنند. سلسله مراتب اجتماعی در گله گرگ ها بسیار سخت است و به دقت رعایت می شود. در گله گرگ ها معمولا گروه  آلفا رهبری را به عهده دارند و فقط آن ها اجازه جفتگیری دارند. گروه های بتا و امگا به ترتیب قدرت های پایین تر در گله هستند

گرگ بالغ 20-60 کیلوگرم وزن دارد و عموما نرها از ماده ها درشت تر هستند. ارتفاع شانه 60-80 سانتیمتر و طول بدن 100 تا 150 سانتیمتر است. رنگ خز طیف متنوعی دارد اما معمولا خاکستری تا قهوه ای است. مانند انسان گرگ های مسن تر خز جوگندمی دارند. عمر متوسط در طبیعت 13 و در اسارت 20 سال است. گرگ ها بسیار سازگار با محیط هستند و در زیستگاه های متعددی از جنگل تا کوه زندگی می کنند. گرگ ها قلمرو طلب هستند و حیوانات کوچکتر و ضعیف تر را شکار می کنند. و مانند روباه گاهی گیاهخواری می کند. در آوایل بهار می زایند و مدت بارداری 60-63 روز است. 1-14 توله در هر زایمان به دنیا می آورند. توله ها نابینا، ناشنوا و کاملا وابسته به مادر هستند. در ابتدا توله ها چشم های آبی دارند که بعدا به طلایی تبدیل می شود. توله ها در حفره های زیرزمینی یا داخل حفره های تنه درختان به دنیا می آیند و همانجا می مانند تا به اندازه کافی قوی شوند.

گرگ ها با زوزه کشیدن های بلند با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند که تا فاصله 16 کیلومتری شنیده می شود. این زوزه ها می تواند به معنی خالی کردن قلمرو از رقبا باشد یا برای پیدا کردن عضو گمشده گروه.


منبع
:
http://www.lost-in-france.com

نوشته شده در شنبه 5 فروردین 1391 ساعت 16:37 توسط وحید زمانی نظرات |

http://GSES.sub.ir

http://Mohitezist85.mihanblog.com