تبلیغات
علوم محیط زست Environmental Science - شهادت مسئول منطقه حفاظت شده لشگردر

علوم محیط زست Environmental Science

یادمان باشد محیط زیست میراث گذشتگان نیست، آن را از آیندگان به امانت گرفته ایم.

مدیر سایتسیما سفیدیان

به سایت ما خوش آمدید

آرشیو مطالب

لیست کامل مطالب سایت

آخرین عناوین
موضوعات
پیوندها
روزانه ها
امکانات سایت
آمار کل
بازدید
امروز
بازدید
دیروز
بازدید
ماه قبل
بازدید
این ماه
بازدید
آخرین بازید
بروزرسانی
نعداد مطالب
مطلب
نویسندگان
دوشنبه 16 مرداد 1391  ساعت 18:14 نظرات
نویسنده: وحید زمانی
در حالی که اسعد تقی زاده محیط بان منطقه دنا به جرم حفاظت از میراث ملی و جان خود انتظار اجرای حکم اعدام را می کشدعبدالله یاری مسئول منطقه حفاظت شده لشگردر به ضرب گلوله شکارچیان به شهادت رسید. یاد آوری شهادت محیط بانان کردستانی، خراسان شمالی، سیستان و... از حوصله این بحث خارج است به هر حال او نیز از میان ما رفت تا فهرست بلند بالای شهدای محیط زیست ادامه یابد.
این در حالی است که درگیری شکارچیان با نیروهای گارد به امری روتین تبدیل شده و عدم حمایت قانونی از محیط بانان شکارچی ها را روز به روز جری تر می کند. درگیری نیروهای گارد با متخلفین از دو حالت خارج نیست یا به حبس و اعدام محکوم می شوند و یا مجروح و شهید می شوند. در هر صورت شکارچی ها ورزشکارانی معصوم تلقی خواهند شد که با تفنگ های اماده به شلیک به تماشای طبیعت آمده اند.
ابراز تاسف و شعار دادن کاری را از پیش نبرده و خبر شهادت این عزیز در کمتر از یک هفته از تیتر خبرها خارج خواهد شد انچه مهم است عملکرد سازمان محیط زیست در قبال این حوادث و مسئولیت پذیری آن سازمان در قبال خانواده این شهیدان است چیزی که در حوادث پیشین به خوبی احساس نشد و باعث دلسردی هر چه بیشتر محیط بانان و جامعه محیط زیست شد.
پاشنه آشیل مبحث حقوقی است. قوانین مربوط به تخلفات شکار نیازمند بازبینی جدی است و تا زمانی که این قوانین عوض نشود متخلفان شکار فاتحان دادگاه هستند و محیط بانان قربانی می شوند. 
پیشنهاد می شود سازمان به اصطلاح حفاظت محیط زیست به جای وارد كردن گربه سانان غیربومی با هزینه گزاف و كشتن آنها در باغ وحش به تقویت گارد حفاظت بپردازد و جهت تصویب قوانین جدید برای حفاظت از جان نیروهای گارد قدم بردارد.
ضمن ابراز تسلیت به خانواده این شهید و جامعه محیط زیست مراتب تاسف خود را ابراز میداریم. 
موضوع مطلب: اخبار محیط زیستی،
نظرات مطلب
 • دریا   سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 18:48

  واقعا به خاطر این اتفاق متاسفم کاش می شد کاری کرد.از این که فقط میتونم افسوس بخورم ولی نمیتونم کار دیگه ای انجام بدم متاسفم.ممنون آقای زمانی

 • فواد   شنبه 25 آذر 1391 12:16

  شهادت محیط بان عزیز را تسلیت می گویم اگر قرار است محیط بانان ما بدین صورت جان خود را از دست دهند و اختیار عمل در برخورد با شکارچیان نداشته باشند بهتر است مناطق حفاظت شده ما محیط بان نداشته باشند. مسلما حمایت بیشتر از محیط بانان ضروری است و سازمان نباید بی توجه باشد.

 • انجمن محیط زیست خرمشهر   شنبه 21 مرداد 1391 07:24

  سلام
  باعرض تسلیت
  این مطلب را در وبگاه انجمن گذاشتم
  التماس دعا

 • ئیلانلو   چهارشنبه 18 مرداد 1391 12:49

  دیگه چطوری از محیط بان ها انتظار داشته باشیم که از مناطق حفاظت کنند... نه حقوق و مزایای درست و حسابی دارن... نه امکانات مناسب و نه پشتوانه حقوقی... من نمیدونم اینا چه اصراری به حمایت از شکار کش های غیر مجاز دارن؟؟!!!

 • حمید   سه شنبه 17 مرداد 1391 10:26

  واقعا جای تاسف داره که خون این شهید عزیز هم مثل بقیه شهدای محیط زیست پای مال میشه. فقط چون کارشون حفاظت از طبیعت و محیط زیست است!

 • ناصری   سه شنبه 17 مرداد 1391 01:40

  واقعا جای تاسف داره. روحش شاد.

وبلاگ ها و سایت های تخصصی و غیر تخصصی محیط زیست بسیارند اما این منجر نشد تا سهم خودمان را در تهیه ی یک وبلاگ محیط زیستی ادا نکنیم. روزی که قدم در این راه گذاشتیم اطلاع چندان زیادی نداشتیم، باشد تا دست نوشته های ما رهنمون دیگران شود.
مطالب این وبلاگ پیرامون علوم مختلف محیط زیست، عکس، اطلاعات متفرقه و تجربه هایی است که در این چند سال بدست آورده ایم!
به این امید که زودتر به هدفمان برسیم، که همانا به کارگیری دانشمان در حفاظت و حمایت محیط زیست بکر و اصلاح محیط زیست تخریب شده در تمام تنها سیاره ی زیستای موجود است.

درباره سایت
آرشیو
نویسندگان
تقویم
کلیه حقوق این سایت محفوظ است. طراحـ ـقالبـ: ـنقاشــ