تبلیغات
دانشجویان محیط زیست گرگان - شهادت مسئول منطقه حفاظت شده لشگردر
دانشجویان محیط زیست گرگان

!یادمان باشد!! محیط زیست میراث گذشتگان نیست، آن را از آیندگان به امانت گرفته ایم

در حالی که اسعد تقی زاده محیط بان منطقه دنا به جرم حفاظت از میراث ملی و جان خود انتظار اجرای حکم اعدام را می کشدعبدالله یاری مسئول منطقه حفاظت شده لشگردر به ضرب گلوله شکارچیان به شهادت رسید. یاد آوری شهادت محیط بانان کردستانی، خراسان شمالی، سیستان و... از حوصله این بحث خارج است به هر حال او نیز از میان ما رفت تا فهرست بلند بالای شهدای محیط زیست ادامه یابد.
این در حالی است که درگیری شکارچیان با نیروهای گارد به امری روتین تبدیل شده و عدم حمایت قانونی از محیط بانان شکارچی ها را روز به روز جری تر می کند. درگیری نیروهای گارد با متخلفین از دو حالت خارج نیست یا به حبس و اعدام محکوم می شوند و یا مجروح و شهید می شوند. در هر صورت شکارچی ها ورزشکارانی معصوم تلقی خواهند شد که با تفنگ های اماده به شلیک به تماشای طبیعت آمده اند.
ابراز تاسف و شعار دادن کاری را از پیش نبرده و خبر شهادت این عزیز در کمتر از یک هفته از تیتر خبرها خارج خواهد شد انچه مهم است عملکرد سازمان محیط زیست در قبال این حوادث و مسئولیت پذیری آن سازمان در قبال خانواده این شهیدان است چیزی که در حوادث پیشین به خوبی احساس نشد و باعث دلسردی هر چه بیشتر محیط بانان و جامعه محیط زیست شد.
پاشنه آشیل مبحث حقوقی است. قوانین مربوط به تخلفات شکار نیازمند بازبینی جدی است و تا زمانی که این قوانین عوض نشود متخلفان شکار فاتحان دادگاه هستند و محیط بانان قربانی می شوند. 
پیشنهاد می شود سازمان به اصطلاح حفاظت محیط زیست به جای وارد كردن گربه سانان غیربومی با هزینه گزاف و كشتن آنها در باغ وحش به تقویت گارد حفاظت بپردازد و جهت تصویب قوانین جدید برای حفاظت از جان نیروهای گارد قدم بردارد.
ضمن ابراز تسلیت به خانواده این شهید و جامعه محیط زیست مراتب تاسف خود را ابراز میداریم. 

نوشته شده در دوشنبه 16 مرداد 1391 ساعت 19:14 توسط وحید زمانی نظرات |

http://GSES.sub.ir

http://Mohitezist85.mihanblog.com