تبلیغات
دانشجویان محیط زیست گرگان - فعالان محیط زیست مانع تخریب باغ گیاه‌شناسی نوشهر شدند
دانشجویان محیط زیست گرگان

!یادمان باشد!! محیط زیست میراث گذشتگان نیست، آن را از آیندگان به امانت گرفته ایم

خوشحالم یک بار هم که شده موفقیت هایی از این دست را شاهد هستیم!
و از همه عزیزانی که برای حفظ طبیعت تلاش می کنند سپاسگزاریم!
پاینده باشید!در پی تجمع تعدادی از فعالان و دوستداران محیط زیست و اعتراض به تخریب باغ گیاهشناسی نوشهر در برابر ایستگاه تحقیقات جنگل و مرتع نوشهر، عملیات تخریب این باغ صدساله (فعلا) متوقف شد...به گزارش سبزپرس، این تجمع در پی نامۀ چند روز قبل معاون استاندار مازندران مبنی بر آغاز عملیات راه‌سازی صورت گرفته است. طبق این نامه قرار بود عملیات راه‌سازی در حریم باغ گیاه‌شناسی نوشهر و تخریب بخش دیگری از این باغ امروز (چهارشنبه 5 تیر) و از ساعت 10 صبح آغاز شود.

بنا بر اظهارات خبرنگار ما از مقابل باغ گیاهشناسی، تا لحظه تنظیم این خبر جمعیتی بالغ بر 300 نفر مقابل باغ گیاهشناسی تجمعی آرام را برگزار کرده‌اند. هنوز هیچ‌یک از مسئولان فرمانداری، اداره بنادر و یا استانداری مازندران در جمع تجمع کنندگان حاضر نشده‌اند.

تجمع‌کنندگان که عمدتاً از استان‌های شمالی کشور خود را باغ گیاهشناسی نوشهر رسانده‌اند با حمل پلاکاردهایی خواستار توقف عملیات راه‌سازی و «اجرای گزینه جایگزین و مصوب در سفر استانی دولت» شده‌اند.

گزینه جایگزین مسیر دسترسی بندر نوشهر، از خیابان ملت این شهر و با تخریب چند ساختمان قابل اجرا است اما به دلیل هزینه‌های این گزینه، استانداری و مسئولان اداره بنادر و دریانوردی تمایلی به اجرای آن ندارند.

این گزینه هفت سال قبل مطرح شد اما توجهی به آن نشد و در سال 1389، عوامل اداره بنادر و دریانوردی با یورش به باغ گیاهشناسی نوشهر بخشی هشت هکتاری از آن را تخریب کردند که واکنش گستردۀ فعالان محیط زیست و منابع طبیعی کشور را در پی داشت و باعث توقف این عملیات شد.

تجمع‌کنندگان پلاکاردهایی را حمل می‌کنند که روی آنها شعارهایی از جمله «قطع هر درخت=کشتن انسان»، «تخریب باغ گیاهشناسی نوشهر غیر قانونی است» و «جان از اکسیژن درخت آغاز می‌شود» در حمایت از باغ گیاه‌شناسی نوشهر نوشته شده است.

همچنین طوماری نیز در مخالفت با تخریب باغ گیاه‌شناسی نوشهر تهیه شده که تجمع‌کنندگان در حال امضای آن هستند.

سبز پرسنوشته شده در چهارشنبه 5 تیر 1392 ساعت 22:29 توسط سیما سفیدیان نظرات |

http://GSES.sub.ir

http://Mohitezist85.mihanblog.com