تبلیغات
علوم محیط زست Environmental Science - 10/10/10 روز حرکت مردمی برای مقابله با تغییرات اقلیمی

علوم محیط زست Environmental Science

یادمان باشد محیط زیست میراث گذشتگان نیست، آن را از آیندگان به امانت گرفته ایم.

مدیر سایتسیما سفیدیان

به سایت ما خوش آمدید

آرشیو مطالب

لیست کامل مطالب سایت

آخرین عناوین
موضوعات
پیوندها
روزانه ها
امکانات سایت
آمار کل
بازدید
امروز
بازدید
دیروز
بازدید
ماه قبل
بازدید
این ماه
بازدید
آخرین بازید
بروزرسانی
نعداد مطالب
مطلب
نویسندگان
دوشنبه 5 مهر 1389  ساعت 19:28 نظرات
نویسنده: مایسا گرگانی
فراخوان سازمان‌های بین‌المللی طرفدار محیط زیست
سبزپرس – گروه بین‌الملل: گروه‌های مردمی طرفدار محیط زیست در سراسر جهان، روز 10 اکتبر 2010 را به عنوان روز حرکت مردمی برای مقابله با تغییرات اقلیمی اعلام کرده اند.

   به گزارش سبزپرس، این گروه‌ها از مردم سراسر جهان خواسته اند تا در ساعت 10 و 10 دقیقه این روز، با توجه به توانایی و موقعیت خود، فعالیتی را در جهت مقابله با روند تغییرات اقلیمی و گرم شدن زمین انجام دهند. 

   سازمان صلح سبز جهانی در پایگاه اینترنتی خود به ذکر 10 ایده برتر برای این روز پرداخته که «برگزاری جشنواره خیابانی محلی»، «استفاده از سیستم انرژی خورشیدی برای مجتمع مسکونی»، «برگزاری مراسم طبیعت گردی»، «استفاده از دوچرخه برای حمل و نقل» و «نامه نگاری درمورد صنایع آلاینده به دولت» از جمله این فعالیت‌ها است. 

   این سازمان همچنین «گفت و گو با مسئولان واحدها کوچک برای راه‌اندازی سیستم‌های دوستدار محیط زیست»، «تجمع نمادین برای تبلیغ استفاده از سیستم‌های انرژی پاک» و حتی «کاشت یک درخت» را به عنوان دیگر فعالیت‌های موثر و مناسب برای این روز اعلام کرده است. 

   بان کی مون نیز حمایت خود را از این حرکت فراگیر و مردمی اعلام کرده و گفته است: در روز 10 اکتبر، من همه را برای انجام فعالیتی درباره تغییرات اقلیمی تشویق می کنم. 

   این فعالیت به پیشنهاد کمپین جهانی تغییرات اقلیمی که به «.org350» معروف شده‌اند برگزار می‌شود و صلح سبز جهانی نیز با این گروه همکاری می‌کند. 

تا کنون در وب سایتی که به مناسبت این روز به آدرس 1010global.org راه‌اندازی شده است، نامی از ایران و فعالیت‌های طرفداران محیط زیست آن به چشم نمی‌خورد. 

   علاقه‌مندان به اجرای فعالیت در روز 10 اکتبر می‌توانند با مراجعه به این وب‌سایت، فعالیت خود را به ثبت برسانند.


منبع: سبزپرس http://isdle.ir/news/index.php?news=3914
موضوع مطلب: اخبار محیط زیستی،
نظرات مطلب

وبلاگ ها و سایت های تخصصی و غیر تخصصی محیط زیست بسیارند اما این منجر نشد تا سهم خودمان را در تهیه ی یک وبلاگ محیط زیستی ادا نکنیم. روزی که قدم در این راه گذاشتیم اطلاع چندان زیادی نداشتیم، باشد تا دست نوشته های ما رهنمون دیگران شود.
مطالب این وبلاگ پیرامون علوم مختلف محیط زیست، عکس، اطلاعات متفرقه و تجربه هایی است که در این چند سال بدست آورده ایم!
به این امید که زودتر به هدفمان برسیم، که همانا به کارگیری دانشمان در حفاظت و حمایت محیط زیست بکر و اصلاح محیط زیست تخریب شده در تمام تنها سیاره ی زیستای موجود است.

درباره سایت
آرشیو
نویسندگان
تقویم
کلیه حقوق این سایت محفوظ است. طراحـ ـقالبـ: ـنقاشــ