تبلیغات
دانشجویان محیط زیست گرگان - روز گل و گیاه از تقویم ایرانیان حذف شد
دانشجویان محیط زیست گرگان

!یادمان باشد!! محیط زیست میراث گذشتگان نیست، آن را از آیندگان به امانت گرفته ایم

اتحادیه گل و گیاه باید به این اتفاق اعتراض کند


سبزپرس- گروه فضای سبز: روز گذشته دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی به حدف روز گل و گیاه از تقویم رسمی کشور رای داد. 25 خرداد روز ملی گل و گیاه چند سالی است که در تقویم ایرانیان ثبت شده است تا یادآور اهمیت طبیعت در زندگی مردم باشد. یکی از اعضای اتحادیه گل و گیاه در واکنش به این تصمیم گیری گفت: اتحادیه گل و گیاه باید مراتب اعتراض خود به حدف روز گل و گیاه را اعلام کند.


    علی ابراهیمی در گفت و گو با سبزپرس با اعلام تعجب از حذف این روز در تقویم گفت: سالها برای این روز به عنوان یک سمبلی که نشان دهنده علاقه ایرانیان به گل و گیاه است تلاش شده است.
     او با اشاره به اینکه اتحادیه گل و گیاه سالها برای این روز زحمت کشیده است، گفت: متولی گل و گیاه در کشور اتحادیه گل و گیاه است. حالا چطور شده است که یک چنین تصمیمی را بدون هیچ مشورتی با این اتحادیه گرفته اند.
    این کارشناس گل و گیاه با تاکید بر اینکه پاک کردن صورت مسئله چه نفعی برای کشور دارد گفت: ما به حدف نام این روز از تقویم شدیدا اعتراض می کنیم.
    او با تاکیدبر اینکه مسئولان باید این اتفاقی را که افتاده جبران کنند،گفت: وقتی مسئولان شعار از حفظ طبیعت و ارتقا کیفی زندگی مردم با استفاده بیشتر از گل و گیاه می دهند چرا به گونه ای دیگر رفتار می کنند.
     ابراهیمی با تاکید بر اینکه ایرانیها سابقه دیرینه ای با گل و گیاه دارند، گفت: حتی در نقوش قالی و سقف خانه های ایرانی نقشهای گل و گیاه دیده می شود.


منبع: سبزپرس http://isdle.ir/news/index.php?news=3886

نوشته شده در دوشنبه 5 مهر 1389 ساعت 18:32 توسط مایسا گرگانی نظرات |

http://GSES.sub.ir

http://Mohitezist85.mihanblog.com