تبلیغات
دانشجویان محیط زیست گرگان - شهادت یک محیط بان دیگر
دانشجویان محیط زیست گرگان

!یادمان باشد!! محیط زیست میراث گذشتگان نیست، آن را از آیندگان به امانت گرفته ایم

خبرگزاری فارس: یكی از محیط بانان خراسان شمالی در حالیكه كمتر از دو ماه از ازدواجش سپری می‌شد، به ضرب گلوله شكارچیان در منطقه حفاظت شده گلول و سرآنی به شهادت رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، شهید سعید پرهام در حالی‌كه 29 بهار از عمرش سپری می‌شد، در جریان دستگیری دو شكارچی و در حالی كه این افراد خاطی را در حال انتقال به پاسگاه محیط زیست گلول و سرآنی در شیروان بود، مورد اصابت گلوله قرار گرفت.
به گفته مسئول روابط عمومی محیط زیست خراسان شمالی، شهید پرهام از سه سال قبل به عنوان محیط بان به استخدام محیط زیست استان درآمده و حدود دو ماه قبل پیوند آسمانی ازدواجش را بسته بود.
حسن پهلوان تصریح كرد: ضاربان از تاریكی شب استفاده كرده و متواری شدند، كه پیگیری‌های نیروی انتظامی و محیط زیست استان برای دستگیری ضارب یا ضاربان در حال انجام است.
وی با اشاره به اینكه كارهای قانونی مربوط به تشییع پیكر شهید در حال انجام است، اظهار داشت: براساس بررسی‌های اولیه به عمل آمده از سوی كارشناسان، شلیك تیر به این شهید محیط زیست، توسط اسلحه ژ3 و گلوله جنگی بوده است.
پهلوان خاطرنشان كرد: شهید پرهام سومین شهید محیط زیست خراسان شمالی است و پیش از این نیز شهیدان غلامحسین علیزاده و یحیی شاه كوه محلی در درگیری با شكارچیان به شهادت رسیدند.
برپایه این خبر، منطقه حفاظت شده گلول و سرانی در شهرستان شیروان واقع شده و دارای حیوانات و پرندگانی همچون قوچ و میش اوریال، ‌پلنگ، گربه وحشی، گراز، سمور سنگی، خرگوش، داركوب قهوه‌ای كه بسیار كمیاب است.

با چشمانی اشکبار این مصیبت را به خانواده این شهید سبزپوش، محیط بانان جان برکف ایران زمین و تمامی دوستداران محیط زیست تسلیت می گوییم.

یادش گرامی راهش پر رهرو

 

نوشته شده در جمعه 12 آذر 1389 ساعت 22:03 توسط وحید زمانی نظرات |

http://GSES.sub.ir

http://Mohitezist85.mihanblog.com